Rejs po Zalewie Zegrzyńskim z Aktywni+

Rejs szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich (weekend Bożego Ciała 5 i 8 dniowy) z Aktywni+. Było nas 19 osób (Galeria)

Galeria z wydarzenia:

 Aktywni+ serdecznie zapraszają na Rejs szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich (weekend Bożego Ciała 5 lub 8 dniowy). Dwa termin 22-29 maj (poprowadzi Rycho) i 25-29 maj (poprowadzi Andrzej).

Organizator Andrzej, Rycho.

Zbiórka:

Spotykamy się 22 lub 25 maja 2016 (piątek) z rana, godzina i miejsce do ustalenia.

Koszt wyjazdu to 400zł (5 dniowy)/570(8 dniowy) od osoby i obejmuje (proszę o jak najszybszą odpowiedź) :

1. Miejsce na jachcie.

2. Wstępny szkolenie żeglarskie

3. Opieka sternika.

Koszty dodatkowe:

1. Posiłki.

2. Ubezpieczenie podróżne (wg uznania i potrzeb uczestnika).

3. Zrzutka na dojazd na miejsce własnymi samochodami.

4. Ewentualnie kaucja za jacht.

Dla kogo:

Dla miłośników żeglarstwa. Również dla osób nigdy nie żeglujących, wszystkiego Cię nauczymy.

Wyżywienie:

Własnym zakresie. To później ustalimy ze sternikami.

Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń wyślij email na rychoc@tlen.pl ewenutalnie kontakt@aktywniplus.com , podając imię, nazwisko, email, nr telefonu każdej zgłaszanej osoby, który wariat 5 czy 8 dniowy. Więcej informacji telefon 601-334-344, ewentualnie 513-510-635 czynny od godziny 10:00 – 20:00.

Galeria zdjęć z ostatniego wspólnego rejsu:


Zapraszajcie znajomych, przyjaciół, rodziny.

Lista uczestników 5 dniowy 25-29 maj:

 1. Andrzej Sternik
 2. Leszek K. *
 3. Aldona F. *
 4. Maciej Sz. *
 5. Hanna N.
 6. Elżbieta W.
 7. Ada F.

Lista uczestników 5 dniowy 25-29 maj:

 1. Zbyszek Sternik
 2. Wolne
 3. Wolne
 4. Wolne
 5. Wolne
 6. Wolne

Lista uczestników 8 dniowy 22-29 maj:

 1. Rycho Sternik
 2. Wojtek Z. *
 3. Bożena M. *
 4. Agnieszka K. *
 5. Magda C. *
 6. Agata W. *
 7. Edyta W. *

* zapłacone

 

Notka od Rycha (organizator).

Uprzejmie informuję zainteresowanych żeglarstwem, że na długi weekend Bożego Ciała (22-29 maja) organizujemy rejs pod żaglami szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Jeden jacht ja poprowadzę i wypływamy w niedzielę 22 maja, a drugi jacht poprowadzi kolega Andrzej W i razem z Adminem wypływają w środę 25 maja. Mam w dobrej cenie wynegocjowany i zaklepany czarter jachtu TES 32 za 3400zł., cały okres tj. 22-29 maja. Załoga sześć osób+sternik. Koszt czarteru to niecałe 600zł/osoba. Sternicy jako klubowicze prowadzą jachty gratis, nie płacą za czarter, lecz dokładają się do kasy jachtowej na wyżywienie, paliwo, cumowanie, itp. Czarterowany jacht Tes 32 to duży, wygodny i bezpieczny jacht o pięknej linii świetnie wyposażony, z WC morskimi i wszelkimi wygodami.

Link do strony jachtu: http://bielakczartery.pl/jacht/tes-dreamer-32/ .

Link do cennika czarteru: http://bielakczartery.pl/cennik/ .

Link do innych czarterów z tymi jachtami: http://mazury.info.pl/czartery/index.html

         Wypływamy w niedzielę 22 maja z portu Zielona zatoka w Bogaczewie k/Giżycka na jeziorze Bocznym i płyniemy na północ, jeziorami Niegocin, Kisajno, Dargin, Mamry, Święcajty. Chcemy zatrzymać się w Sztynorcie, Węgorzewie, Trygorcie, ewentualnie Ogonkach, w zależności od wiatru i preferencji ząłogi. Następnie wracamy na południe i zatrzymujemy się w środę na bindudze w pobliżu Zielonej zatoki, gdzie spotykamy się z załogą Andrzeja W. i razem płyniemy na południe jeziorami Jagodnym, Tałty, Ryńskim, Mikołajskim, Bełdanami, Śniardwy. Być może odwiedzimy Ryn, Mikołajki, Wierzbę, wszystko zależy od Neptuna… 🙂

         Zainteresowani proszeni są o szybką i konkretną decyzję, gdyż długie weekendy są bardzo atrakcyjne żeglarsko, a jacht mamy wynegocjowany w dobrej cenie i musimy go w miarę szybko zaliczkować (ok. 30%ceny czarteru, tzn 200zł/osoba). Jednocześnie nadmieniam, że nie ma możliwości wycofania się z wpłaconej zaliczki, gdyż wysyłana jest armatorowi, ale można znaleźć kogoś na swoje miejsce i w ten sposób odzyskać zaliczkowane pieniążki.

         Zdecydowani mogą uzyskać info o rejsie na maila lub telefonicznie ode mnie, Andrzeja lub Admina. Na maila prześlemy też odpowiednie informacje, regulaminy, komendy, itp, by każdy ewentualny załogant mógł na razie teoretycznie zapoznać się z podstawami żeglarstwa, etyką i wyposażeniem na rejs. Praktyczna nauka żeglarstwa nastąpi na wodzie, gdy żagle wypełni pierwszy podmuch wiatru. Jeśli będzie bezpiecznie każdy będzie mógł poczuć się KAPITANEM i stanąć za kołem sterowym… 🙂 Będziemy stawiać i zrzucać żagle, halsować, robić zwroty, kłaść i stawiać kilkunastometrowy maszt pod mostami, wszysko to co jest niezbędne, by żeglować i zdobywać nowe lądy…:))).

         Dojazd do portu zazwyczaj realizujemy własnymi autami po kosztach paliwa i parkingu zwrotnych szoferowi.

         Jeśli znajdą się zainteresowani, to możemy też zorganizować rejs 4 dniowy w pierwszy weekend majowy. Jachty mają ogrzewanie, więc nie straszne nam ewentualne zimne noce, a atrakcji mnóstwo, gdyż jest to otwarcie sezonu żeglarskiego, co wiąże się ze specyficzną podniecającą atmosferą żeglarska, popartą koncertami szantowymi i imprezami w portach.

Zapraszam wszystkich chętnych, wszelkie info na telefon do mnie: 601 334 344, lub mail: rychoc@tlen.pl, ewentualnie do Admina Leszka lub Andrzeja W.

         Ahoj!!!

Kontakt:

Tel: 601-334-344 ewentualnie 513-510-635 między 10:00-20:00

Email: rychoc@tlen.pl ewentualne kontakt@aktywniplus.com

Strona Internetowa : aktywniplus.com

Grupa Aktywni+: www.fb.com/groups/AktywniTaktTV