07.03.2020 Zwiedzanie Cel Bezpieki III z przewodnikiem z Aktywni+


Organizator: Ania Majewska
e-mail: zwiedzanie@aktywniplus.com
tel: 504-040-124 czynny w godzinach 17:00 - 20:00

Kategorie


Wolnych miejsc: 4 / Cena: 25,00 zł

Aktywni+ serdecznie zapraszają na zwiedzanie Cel Bezpieki –  stałej ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego, w piwnicach dawnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.

Galeria z wydarzenia:

« 1 z 3 »

Dzięki staraniom Muzeum Powstania Warszawskiego, możemy poznać nie tylko przerażającą historię tego miejsca, ale również historie osadzonych tam osób. Na wystawę składają się zrekonstruowane pomieszczenia aresztu. Do stanu historycznego przywrócone zostały trzy cele. Odnajdziemy w nich także prezentacje osobistych przedmiotów osadzonych: szachy z chleba, medalion, krzyżyk, haftowany ryngraf z orłem w koronie, cygarniczka, etui na ołówki, pierścionek z końskiego włosia i fragmentów szczoteczki do zębów, korale z rybich ości, pudełeczka w kształcie serca czy fragment grzebienia. W latach 1945-1954 więzieni byli działacze podziemia niepodległościowego. W areszcie siedzieli m.in. gen. August Emil Fieldorf „Nil” i Jan Rodowicz „Anoda”.

Spotykamy się 07 marca 2020 r. o g. 10.15 przed na tyłach budynku dawnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, obecnego Ministerstwa Sprawiedliwości od ul. Św. Teresy, boczna uliczna od Koszykowej; (czas zwiedzania około 2 g. – oprowadzanie z przewodnikiem i czas na samodzielne zwiedzanie).

Dla kogo: ze względu na specyficzny charakter miejsca zwiedzanie jest dla osób od 16 roku życia; osoby młodsze wchodzą tylko i wyłącznie na odpowiedzialność opiekuna.

Bilety: 25 zł (wejście+przewodnik)

 


Formularz zgłoszeniowy (wypełniasz raz, przy kolejnych logowaniach nie trzeba już wpisywać danych).

W razie trudności zgłoszenia się przez formularz lub chęci zapisania się na listę rezerwową - wyślij wiadomość na zwiedzanie@aktywniplus.com podając imię, nazwisko, nr telefonu, datę urodzenia (potrzebna do ubezpieczenia), rodzaj posiłku mięsny / wegetariański, każdej zgłaszanej osoby. Wysłanie zgłoszenia przez email jest jednocześnie akceptacją regulaminu i polityki prywatności Aktywni+. Więcej informacji telefon 504-040-124 czynny w godzinach 17:00 - 20:00 .

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Grupa Aktywni+ proponuje różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu m.in.:

– wycieczki górskie
– wycieczki rowerowe
– wycieczki piesze
– zwiedzanie miast i muzeów
– rejsy jachtami
– spacery po Warszawie
– spływy kajakowe
– kręgle
– teatr
– pikniki dla całej rodziny
– ogniska z pieczeniem kiełbasek
– i wiele wiele innych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 10089. Posiadamy obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa).
 

Kontakt:

Strona Internetowa: aktywniplus.com
Grupa Aktywni+: www.fb.com/groups/AktywniTaktTV
Twitter Aktywni+: twitter.com/aktywniplus

Dodaj komentarz