04.02.2019 Zwiedzanie Reaktora Jądrowego Maria z Przewodnikiem z Aktywni+


Organizator: Ania
e-mail: zwiedzanie@aktywniplus.com
tel:

Kategorie


Wolnych miejsc: 0 / Cena: 35,00 zł

Grupa Aktywni+ ma zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić na zwiedzanie  jedynego  działającego polskiego reaktora jądrowego Maria.

Zbiórka

Spotykamy się 4 lutego 2019 r. (poniedziałek- ferie zimowe) o godzinie 06:30 na środkowym peronie PKP Dworzec Śródmieście, skąd pojedziemy do Otwocka SKM o g. 6.39. Następnie przesiądziemy się do autokaru Instytutu. Zwiedzanie rozpoczniemy około godziny 8.15 (przewidywany czas około 4 h).

Opis wycieczki:

Reaktor nosi imię Marii Skłodowskiej-Curie. Jego budowę rozpoczęto w czerwcu 1970 r., a uruchomiony został w grudniu 1974 w Instytucie Badań Jądrowych (IBJ) w Otwocku-Świerku pod Warszawą.

Wizyta w reaktorze poprzedzona jest krótkim wykładem wstępnym o działaniu i zastosowaniach reaktorów jądrowych.

Dla kogo:

Dla wszystkich, dzieci od 11 lat – muszę mieć poświadczenie rodzica, iż mają obywatelstwo polskie.

Jeśli ktoś nie posiada Karty Miejskiej ważnej na strefę 1+2 musi kupić dwa bilety 20 minutowe, skasować na PKP Falenica; zaś osoby nie posiadające Karty Miejskiej muszą zakupić 2 bilety 90 minutowe – w SKM są biletomaty.

Cena obejmuje:

– przejazd w obie strony autokarem między PKP Otwock a Instytutem

– wstęp, wykład i zwiedzanie Reaktora

UWAGA:

Ze względu na zasady zgłaszania uczestników wycieczek przy zapisie muszę od Państwa mieć: imię i nazwisko, miejsce stałego zamieszkania, seria i nr dowodu osobistego/nr legitymacji szkolnej. Pełną listę uczestników muszę wysłać na 2 dni przed wizytą – po tym terminie nie ma szans na zmianę składu uczestników (informuję, iż dane zbieram wyłącznie na potrzeby tej wycieczki, ze względu na wymogi Instytutu).

Ze względu na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Kompleksu Jądrowego Świerk wstęp osób nieposiadających obywatelstwa polskiego wymaga każdorazowej zgody Dyrektora Instytutu. Listę gości zagranicznych (zawierającą ich imiona, nazwiska, obywatelstwo, kraj i adres zamieszkania oraz numer paszportu) muszę zgłosić nie później niż 2 tygodnie przed wizytą.

Zgłoszenia: email lub przez wygodny formularz (poniżej)

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc (max 30 osób), należy zgłaszać się email na zwiedzanie@aktywniplus.com , podając imię, nazwisko, email, nr telefonu każdej zgłaszanej osoby.  W celu uniknięcia potencjalnych nieporozumień potwierdzeniem chęci uczestnictwa jest wpłata z góry. Więcej informacji telefon 504-040-124 czynny od godziny 10:00 – 20:00.


Formularz zgłoszeniowy (wypełniasz raz, przy kolejnych logowaniach nie trzeba już wpisywać danych).

W razie trudności zgłoszenia się przez formularz lub chęci zapisania się na listę rezerwową - wyślij wiadomość na zwiedzanie@aktywniplus.com podając imię, nazwisko, nr telefonu, datę urodzenia (potrzebna do ubezpieczenia), rodzaj posiłku mięsny / wegetariański, każdej zgłaszanej osoby. Wysłanie zgłoszenia przez email jest jednocześnie akceptacją regulaminu i polityki prywatności Aktywni+. Więcej informacji telefon .

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane. Zapraszamy na listę rezerwową.

Grupa Aktywni+ proponuje różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu m.in.:

– wycieczki górskie
– wycieczki rowerowe
– wycieczki piesze
– zwiedzanie miast i muzeów
– rejsy jachtami
– spacery po Warszawie
– spływy kajakowe
– kręgle
– teatr
– pikniki dla całej rodziny
– ogniska z pieczeniem kiełbasek
– i wiele wiele innych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 10089. Posiadamy obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa).
 

Kontakt:

Strona Internetowa: aktywniplus.com
Grupa Aktywni+: www.fb.com/groups/AktywniTaktTV
Twitter Aktywni+: twitter.com/aktywniplus

5 komentarzy

  1. Hej, jeśli ktoś nie będzie mógł wziąć udziału w zwiedzaniu, to chętnie odkupię bilet:)

  2. Postaram się, na dzień 04.02 muszę wziąć dzień wolny, więc pozostaje jeszcze ewentualna kwestia ponownego wolnego w pracy.

  3. Proszę o organizację tego zwiedzania jeszcze raz, gdyż z wielką przyjemnością bym się wybrała. Na ten termin miejsca się tak szybko rozeszły że nie zdąrzyłąm sie zapisać.

  4. Nie wiem, musiałabym zadzwonić i dowiedzieć się jakie są inne terminy zwiedzania (chyba dopiero maj, ja pamiętam, ale mogę się mylić) – Instytut wyznacza daty, a rezerwujący muszą się dostosować. Wybrałam póki co ten termin – ferie.

Dodaj komentarz