10.08.2019 Łowicz i okolice- zwiedzanie z przewodnikiem z Aktywni+


Organizator: Ania
e-mail: zwiedzanie@aktywniplus.com
tel:

Kategorie


Wolnych miejsc: 5 / Cena: 180,00 zł

Aktywni+ mają przyjemność zaprosić Państwa na zwiedzanie Łowicza i okolic: Muzeum w Sromowie, Nieborów, Arkadię oraz Zamek Prymasowski.

Cena zawiera m. in.: opłatę za przewodnika, II – daniowy obiad oraz wstęp na Zamek Prymasowski wraz z poczęstunkiem.

Galeria z wycieczki do Łowicza:

« 1 z 6 »

Opis:

Wycieczkę rozpoczniemy od  zwiedzania Muzeum Ludowego Rodziny Brzozowskich w Sromowie, po którym oprowadzą nas właściciele. W Muzeum znajdują się własnoręcznie wykonane lipowe rzeźby, kolorowe wycinanki, pająki, obrazy oraz hafty. Ponad 400 figurek (większość ruchoma) pokazuje święta religijne i sceny z życia łowickiej wsi. Wykonane zostały również postacie z historii naszego kraju jak i ze sportu. Dodatkowo w dwóch pawilonach można oglądać ponad 30 zaprzęgów konnych z okolic Łowicza.

Potem przejedziemy do Pałacu w Nieborowie  – został wzniesiony w 1694 roku, jego podwaliną stał się dawny dwór Nieborowskich. W pałacu znajduje się obecnie muzeum wnętrz rezydencji pałacowej z XVII-XIX wieku.

Następnie podjedziemy do Arkadii – ogrodu w stylu angielskim (sentymentalno-romantycznym). Zobaczymy bogatą kolekcję sztuki antycznej oraz rzeźb antykizujących i kopii dzieł antycznych, a także ,,starożytności” średniowiecznych i renesansowych.

Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Łowicz – po rynku tego miasta oprowadzi nas przewodnik; jest to miejscowość krajoznawcza o znaczeniu międzynarodowym. Jeden z najbardziej interesujących ośrodków kultury ludowej w Polsce.

Wycieczkę zakończymy goszcząc na Zamku Prymasowskim, po którym oprowadzi nas jego właściciel oraz przygotuje poczęstunek okraszony opowieściami o Zamku.

Zbiórka: Spotykamy się 1o.08 o g. 7.30 na placu Bankowym (Warszawa) przy pomniku Juliusza Słowackiego, następnie odjazd w Sromowa. Plan wycieczki rozpoczniemy o godzinie 9.00.

9.00 – 10.00 – zwiedzanie Muzeum Ludowego w Sromowie

10.15 – 12.00 – zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego w Nieborowie

12.15 – 13.30 – zwiedzanie parku w Arkadii

14.00 – 15.00 – obiad w Łowiczu

15.30 – 17.30 – zwiedzanie Łowicza (Bazylika Katedralna, spacer)

17.30-17.45 Przejazd do Zamku Prymasowskiego: zwiedzanie, poczęstunek

około 20.00- Trasa powrotna do Warszawy; przewidywany powrót na godzinę 21.30.

Koszt wyjazdu to 180 zł/osoba i obejmuje:

  1. Sobotnie przejazdy autokarem
  2. Dwóch kierowców
  3. Ubezpieczenie NNW
  4. obiad (25 zł II- daniowy; wersja tradycyjna/wegetariańska)
  5. Przewodnika (10 zł-osoba)
  6. Bilety wstępu do Muzeum w Sromowie oraz wstęp do Zamku Prymasowskiego z poczęstunkiem (35 zł).
  7. Opiekę pilota

 Cena nie zawiera: biletów wstępu do Arkadii i Nieborowa: 30 zł –  normalny; 20 zł – ulgowy (będę zbierać w autokarze. Bilety ulgowe przysługują z ustawy o muzeach: uczniom, studentom i osobom odbywajacym studia doktoranckie, słuchaczom zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów, pracowników służb społecznych, opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, nauczycielom i wychowawcom, niepełnosprawnym i ich opiekunom, emerytom i rencistom, osobom powyżej 65 roku życia, kombatantom, odznaczonym: „za opiekę nad zabytkami, zasłużony działacz kultury, zasłużony dla kultury polskiej i zasłużony dla kultury narodowej”).

Dla kogo:

Dla osób, które lubią aktywne zwiedzanie, dla rodzin z dziećmi.

Co zabrać:

– Wygodne buty, będziemy dużo chodzić
– Prowiant na drogę – wedle uznania


Formularz zgłoszeniowy (wypełniasz raz, przy kolejnych logowaniach nie trzeba już wpisywać danych).

W razie trudności zgłoszenia się przez formularz lub chęci zapisania się na listę rezerwową - wyślij wiadomość na zwiedzanie@aktywniplus.com podając imię, nazwisko, nr telefonu, datę urodzenia (potrzebna do ubezpieczenia), rodzaj posiłku mięsny / wegetariański, każdej zgłaszanej osoby. Wysłanie zgłoszenia przez email jest jednocześnie akceptacją regulaminu i polityki prywatności Aktywni+. Więcej informacji telefon .

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Grupa Aktywni+ proponuje różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu m.in.:

– wycieczki górskie
– wycieczki rowerowe
– wycieczki piesze
– zwiedzanie miast i muzeów
– rejsy jachtami
– spacery po Warszawie
– spływy kajakowe
– kręgle
– teatr
– pikniki dla całej rodziny
– ogniska z pieczeniem kiełbasek
– i wiele wiele innych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 10089. Posiadamy obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa).
 

Kontakt:

Strona Internetowa: aktywniplus.com
Grupa Aktywni+: www.fb.com/groups/AktywniTaktTV
Twitter Aktywni+: twitter.com/aktywniplus

Dodaj komentarz