15.06.2019 Wystawa “Bratanków dzieje wspólne” z przewodnikiem z Aktywni+


Organizator: Ania Majewska
e-mail: zwiedzanie@aktywniplus.com
tel: 504-040-124 czynny w godzinach 17:00 - 20:00

Kategorie


Wolnych miejsc: 13 / Cena: 20,00 zł

Aktywni+ mają przyjemność zaprosić Państwa na wystawę “Bratanków dzieje wspólne. Unikaty ze zbiorów budapesztańskich”, która przybliży nam wspólną historię Polski i Węgier.

Zbiórka:

Spotykamy się 15.06.2019 r., (sobota) o godzinie 10:45 w Łazienkach Królewskich, pod budynkiem Podchorążówki. Zwiedzanie potrwa około godziny (max. 1,5 w zależności od zainteresowania uczestników).
Przewodnik przybliży nam szczegóły 1000-letnich relacji między Polską a Węgrami. Podczas wystawy będziemy mogli podziwiać wiele cennych eksponatów: jedną z najbardziej unikatowych i najcenniejszych monet na świecie – 100 dukatów w złocie Zygmunta III Wazy z Muzeum Narodowego w Budapeszcie. Z zbiorów tejże instytucji pochodzi również eksponowany na wystawie miecz ceremonialny, dar papieża Juliusza II dla króla Władysława II Jagiellończyka. Węgierskie Muzeum Narodowe udostępniło także wiele sztuk broni z XVI i XVII wieku, w tym karabelę króla Jana III Sobieskiego.

Cena: 20 zł

Dla kogo:

Dla pasjonatów historii oraz osób, które chcą poznać dzieje historyczne Polski.


Formularz zgłoszeniowy (wypełniasz raz, przy kolejnych logowaniach nie trzeba już wpisywać danych).

W razie trudności zgłoszenia się przez formularz lub chęci zapisania się na listę rezerwową - wyślij wiadomość na zwiedzanie@aktywniplus.com podając imię, nazwisko, nr telefonu, datę urodzenia (potrzebna do ubezpieczenia), rodzaj posiłku mięsny / wegetariański, każdej zgłaszanej osoby. Wysłanie zgłoszenia przez email jest jednocześnie akceptacją regulaminu i polityki prywatności Aktywni+. Więcej informacji telefon 504-040-124 czynny w godzinach 17:00 - 20:00 .

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Grupa Aktywni+ proponuje różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu m.in.:

– wycieczki górskie
– wycieczki rowerowe
– wycieczki piesze
– zwiedzanie miast i muzeów
– rejsy jachtami
– spacery po Warszawie
– spływy kajakowe
– kręgle
– teatr
– pikniki dla całej rodziny
– ogniska z pieczeniem kiełbasek
– i wiele wiele innych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 10089. Posiadamy obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa).
 

Kontakt:

Strona Internetowa: aktywniplus.com
Grupa Aktywni+: www.fb.com/groups/AktywniTaktTV
Twitter Aktywni+: twitter.com/aktywniplus

2 komentarze

  1. Władysław II Jagiellończyk??? O jakim królu mowa?

    1. Władysław II Jagiellończyk cz. Vladislav II Jagellonský, węg. II. Ulászló – królewicz polski, król czeski od 1471, węgierski i chorwacki od 1490, syn króla polskiego Kazimierza IV Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki, córki króla Niemiec, Czech i Węgier Albrechta II Habsburga

Dodaj komentarz