19.08.2018 Puszcza Knyszyńska – Szlak Borami Dorzecza Supraśli (wycieczka piesza) z Aktywni+


Organizator: Aktywni+ Wycieczki Dla Każdego
e-mail: rezerwacje@aktywniplus.com
tel: 513510635 pon-pt 10:00-17:00

Kategorie


Wolnych miejsc: 7 / Cena: 89,00 zł

Aktywni+ serdecznie zapraszają na wycieczkę pieszą po Podlasiu – Szlakiem Borów Dorzecza Supraśli i spacer po Arboretum im. Powstańców Styczniowych 1863 r. w Kopnej Górze. Wycieczkę zakończymy w miejscowości Supraśl pełnej zabytków i specjałów kuchni podlaskiej. Podlasie to miejsce gdzie czas płynie dużo wolniej, można tu poczuć niesamowity spokój i bliskość z naturą.

Trasa około 19 km + spacer po Arboretum.

Galeria zdjęć z wycieczki 19.08.2018 Puszcza Knyszyńska…:

« 1 z 6 »

Opis

Arboretum im. Powstańców Styczniowych 1863 r. zajmuje 26 ha, założone zostało w roku 1988 w Kopnej Górze. Jest to rodzaj ogrodu botanicznego połączonego z parkiem leśnym. Kolekcja obecnie obejmuje ok. 500 gatunków i odmian drzew i krzewów zdolnych do rozwoju w surowych warunkach klimatu Podlasia o cechach klimatu kontynentalnego. Rośliny w arboretum podzielone są na 10 kolekcji i obejmują drzewa i krzewy pochodzące z różnych stron świata oraz ich ogrodowe odmiany. Szlak Borami Dorzecza Supraśli – Trasa wiedzie przez urokliwe leśne tereny. Szlak poprowadzi nas przez najciekawsze fragmenty Puszczy Knyszyńskiej: z Kopnej Góry aż do Supraśla – centrum turystycznego Puszczy Knyszyńskiej – skupiska XVII-XIX- wiecznych zabytków. Piękne bory w dorzeczu Supraśli oraz mocno pofałdowany teren w okolicach Krzemiennego to największe atuty tego szlaku. Rezerwat „Surażkowo” Rezerwat chroni rozległy kompleks torfowiskowy na obrzeżu doliny rzeki Sokołdy z naturalnym sosnowo-brzozowym lasem bagiennym. Rezerwat Krzemienne Góry – Posiada ciekawą budowę geomorfologiczną, chroni zróżnicowane, typowe dla Puszczy leśne zbiorowiska roślinne. Występują tu wzniesienia o stromych stokach w wysokości względnej przekraczającej 30 m. Supraśl – przepiękny zakątek Podlasia o bogatej tradycji, kulturze i przyrodzie. W Supraślu jeżeli czas pozwoli warto zobaczyć: Monaster Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, Pałac Buchholtzów, Domy Tkaczy, Teatr Wierszalin, Muzeum Ikon, Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa

Zbiórka:

Spotykamy się 19.08.2018 w niedzielę o godzinie 6:15 na placu Bankowym (Warszawa) przy pomniku Juliusza Słowackiego.

Plan dnia

6.15 Zbiórka, Warszawa Plac Bankowy, pod Pomnikiem J.Słowackiego i odjazd w kierunku miejscowości Kopna Góra 10:00 spacer po Arboretum w Kopnej Górze – wstęp bezpłatny 11:30 ruszamy Szlakiem Borami Dorzecza Supraśli (szlak zielony) w kierunku miejscowości Supraśl 19:00-20:00 wyjazd w drogę powrotną do Warszawy.

Koszt wyjazdu to 89 zł/os i obejmuje:

  1. Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Kopna Góra, Supraśl – Warszawa
  2. Ubezpieczenie NNW
  3. Kolorowe mapki i materiały edukacyjne

Cena nie zawiera: – kosztów posiłków. – biletów wstępu do obiektów w Supraślu

Dla kogo:

Dla osób, które lubią dużo spacerować – szlak jest nie uciążliwy – niewielkie trudności mogą się pojawić przy pokonywaniu Krzemiennych Gór.

Co zabrać:

– Wygodne buty, będziemy dużo chodzić – Prowiant na drogę – Aparat fotograficzny – Parasol/kurtkę przeciwdeszczową – Dobry humor 😉


Formularz zgłoszeniowy (wypełniasz raz, przy kolejnych logowaniach nie trzeba już wpisywać danych).

W razie trudności zgłoszenia się przez formularz lub chęci zapisania się na listę rezerwową - wyślij wiadomość na rezerwacje@aktywniplus.com podając imię, nazwisko, nr telefonu, datę urodzenia (potrzebna do ubezpieczenia), rodzaj posiłku mięsny / wegetariański, każdej zgłaszanej osoby. Wysłanie zgłoszenia przez email jest jednocześnie akceptacją regulaminu i polityki prywatności Aktywni+. Więcej informacji telefon 513510635 pon-pt 10:00-17:00 .

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Grupa Aktywni+ proponuje różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu m.in.:

– wycieczki górskie
– wycieczki rowerowe
– wycieczki piesze
– zwiedzanie miast i muzeów
– rejsy jachtami
– spacery po Warszawie
– spływy kajakowe
– kręgle
– teatr
– pikniki dla całej rodziny
– ogniska z pieczeniem kiełbasek
– i wiele wiele innych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 10089. Posiadamy obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa).
 

Kontakt:

Strona Internetowa: aktywniplus.com
Grupa Aktywni+: www.fb.com/groups/AktywniTaktTV
Twitter Aktywni+: twitter.com/aktywniplus

Dodaj komentarz