19.08.2018 Puszcza Knyszyńska – Szlak Borami Dorzecza Supraśli (wycieczka piesza) z Aktywni+


Mapa niedostępna

Czas / Data
06:15 19/08/2018

Organizator: Beata
e-mail: piesze@aktywniplus.com
tel: 783 651 272 czynny w godzinach 17-20, sms 24h.

Kategorie


Wolnych miejsc: 5 / Cena: 89,00 zł

Aktywni+ serdecznie zapraszają na wycieczkę pieszą po Podlasiu – Szlakiem Borów Dorzecza Supraśli i spacer po Arboretum im. Powstańców Styczniowych 1863 r. w Kopnej Górze. Wycieczkę zakończymy w miejscowości Supraśl pełnej zabytków i specjałów kuchni podlaskiej. Podlasie to miejsce gdzie czas płynie dużo wolniej, można tu poczuć niesamowity spokój i bliskość z naturą.

Trasa około 19 km + spacer po Arboretum.

Galeria zdjęć z wycieczki 19.08.2018 Puszcza Knyszyńska…:

« 1 z 6 »

Opis

Arboretum im. Powstańców Styczniowych 1863 r. zajmuje 26 ha, założone zostało w roku 1988 w Kopnej Górze. Jest to rodzaj ogrodu botanicznego połączonego z parkiem leśnym. Kolekcja obecnie obejmuje ok. 500 gatunków i odmian drzew i krzewów zdolnych do rozwoju w surowych warunkach klimatu Podlasia o cechach klimatu kontynentalnego. Rośliny w arboretum podzielone są na 10 kolekcji i obejmują drzewa i krzewy pochodzące z różnych stron świata oraz ich ogrodowe odmiany. Szlak Borami Dorzecza Supraśli – Trasa wiedzie przez urokliwe leśne tereny. Szlak poprowadzi nas przez najciekawsze fragmenty Puszczy Knyszyńskiej: z Kopnej Góry aż do Supraśla – centrum turystycznego Puszczy Knyszyńskiej – skupiska XVII-XIX- wiecznych zabytków. Piękne bory w dorzeczu Supraśli oraz mocno pofałdowany teren w okolicach Krzemiennego to największe atuty tego szlaku. Rezerwat „Surażkowo” Rezerwat chroni rozległy kompleks torfowiskowy na obrzeżu doliny rzeki Sokołdy z naturalnym sosnowo-brzozowym lasem bagiennym. Rezerwat Krzemienne Góry – Posiada ciekawą budowę geomorfologiczną, chroni zróżnicowane, typowe dla Puszczy leśne zbiorowiska roślinne. Występują tu wzniesienia o stromych stokach w wysokości względnej przekraczającej 30 m. Supraśl – przepiękny zakątek Podlasia o bogatej tradycji, kulturze i przyrodzie. W Supraślu jeżeli czas pozwoli warto zobaczyć: Monaster Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, Pałac Buchholtzów, Domy Tkaczy, Teatr Wierszalin, Muzeum Ikon, Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa

Zbiórka:

Spotykamy się 19.08.2018 w niedzielę o godzinie 6:15 na placu Bankowym (Warszawa) przy pomniku Juliusza Słowackiego.

Plan dnia

6.15 Zbiórka, Warszawa Plac Bankowy, pod Pomnikiem J.Słowackiego i odjazd w kierunku miejscowości Kopna Góra 10:00 spacer po Arboretum w Kopnej Górze – wstęp bezpłatny 11:30 ruszamy Szlakiem Borami Dorzecza Supraśli (szlak zielony) w kierunku miejscowości Supraśl 19:00-20:00 wyjazd w drogę powrotną do Warszawy.

Koszt wyjazdu to 89 zł/os i obejmuje:

  1. Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Kopna Góra, Supraśl – Warszawa
  2. Ubezpieczenie NNW i KL
  3. Kolorowe mapki i materiały edukacyjne

Cena nie zawiera: – kosztów posiłków. – biletów wstępu do obiektów w Supraślu

Dla kogo:

Dla osób, które lubią dużo spacerować – szlak jest nie uciążliwy – niewielkie trudności mogą się pojawić przy pokonywaniu Krzemiennych Gór.

Co zabrać:

– Wygodne buty, będziemy dużo chodzić – Prowiant na drogę – Aparat fotograficzny – Parasol/kurtkę przeciwdeszczową – Dobry humor 😉


Formularz zgłoszeniowy (raz wypełnisz formularz, później już nie będziesz musiał wpisywać danych, jak będziesz zalogowany).

W razie trudności zgłoszenia się przez formularz lub chcesz zapisać się na listę rezerwową - wyślij wiadomość na piesze@aktywniplus.com podając imię, nazwisko, nr telefonu, datę urodzenia (potrzebna do ubezpieczenia), rodzaj posiłku mięsny / wegetariański, każdej zgłaszanej osoby. Wysłanie zgłoszenia przez email jest jednocześnie akceptacją regulaminu i polityki prywatności Aktywni+. Więcej informacji telefon 783 651 272 czynny w godzinach 17-20, sms 24h. .

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Klub eventowy Aktywni+ proponuje ciekawe i różnorodne propozycje spędzania czasu wolnego m.in.:

- wycieczek pieszych, górskich , rowerowych itd
- spływy kajakowe, żeglarstwo, sporty wodne itd.
- gry zespołowe
- teatr, kino, muzeum itd
- gry planszowe
- imprezy taneczne
- lekcje tańca
- turnieje łucznicze
- seanse kinowe
- pikniki dla całej rodziny
- ogniska z pieczeniem kiełbasek
- istnieje także możliwość rezerwacji całego klubu
- i wiele wiele innych
Klub Eventowy Aktywni+ ma 3 wnętrza o łącznej powierzchni 170m2 i ogródek o wielkości 400 m2.

Jeżeli masz ciekawy pomysł na event w naszym klubie napisz do nas!

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 10089. Posiadamy obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa).
 

Kontakt:

Strona Internetowa : aktywniplus.com
Grupa Aktywni+: www.fb.com/groups/AktywniTaktTV
Zdjęcia z Wydarzeń Aktywni+: plus.google.com...

Dodaj komentarz