20.06.2020 Sandomierz – Wąwóz Królowej Jadwigi i Winnica Sandomierska z Aktywni+


Organizator: Beata
e-mail: piesze@aktywniplus.com
tel: 783 651 272 czynny w godzinach 17-20, sms 24h.

Kategorie


Wolnych miejsc: 9 / Cena: 109,00 - 119,00 zł

Aktywni+ serdecznie zapraszają na jednodniową wycieczkę do Sandomierza. Odwiedzimy z przewodnikiem Stare Miasto i dziedziniec zamkowy, zobaczymy renesansowy Ratusz, Collegium Gostomianum, Dom Długosza, zabytkowe kamieniczki, przemaszerujemy po Wzgórzu Staromiejskim, przejdziemy uchem igielnym, zwiedzimy Bazylikę Katedralną, wejdziemy na taras widokowy na Bramie Opatowskiej i obejrzymy panoramę Sandomierza, a w podziemiach Kościoła Świętego Józefa obejrzymy zmumifikowane zwłoki Teresy Izabeli Morsztynówny, pospacerujemy również sandomierskim Wąwozem Królowej Jadwigi.

Galeria z wycieczki do Sandomierza:

« 1 z 6 »

Opis 

Sandomierz to jedno z najstarszych polskich miast, które uzyskało prawa miejskie w 1227 roku. Położony jest na siedmiu wzgórzach nad Wisłą z licznymi zabytkami z rożnych epok. Sandomierz został nazywany przez mieszkańców małym Rzymem. Tylko przyjeżdżając do Sandomierza można się o tym przekonać na własne oczy. W Sandomierzu po wyjściu z autokaru przywita nas Spichlerz, który został zbudowany w XVII wieku a przebudowany w XIX wieku. Jest to jedyny zachowany spichlerz sandomierski. Niegdyś pod mury tej budowli podchodziła Wisła. Jednak najbardziej charakterystycznym miejscem w Sandomierzu znajdującym się na Rynku jest Ratusz –  jest jednym z najpiękniejszych ratuszy renesansowych w Polsce. Zbudowano go w XIV w. Brama Opatowska na którą wejdziemy – zbudowana została w XIV – XVI w. i jest jedną z najlepiej zachowanych bram miejskich w Polsce. Nieopodal pozostały fragmenty średniowiecznych murów obronnych oraz furta dominikańska tzw. “Ucho Igielne”. Zamek w Sandomierzu zbudowano na miejscu pierwotnej warowni istniejącej na wzgórzu co najmniej od X w.  Obecnie zamek jest siedzibą Muzeum Okręgowego. Bardzo ciekawa jest Podziemna Trasa Turystyczna – jest to udostępniona do zwiedzania część kilkukondygnacyjnych komór i chodników znajdujących się pod Starym Miastem.  Drążone korytarze pełniły w minionych wiekach rolę składów kupieckich, w których przechowywano głównie wino, sól i śledzie. Na uwagę zasługuje również Bazylika Katedralna – Katedra wzniesiona w XIV w., gotycka, zachowała pierwotny układ przestrzenny i bogatą dekorację rzeźbiarską we wnętrzu. Po drodze będziemy również mijać Dom Długosza zbudowany w 1476 r. z fundacji słynnego historyka – jeden z najlepiej zachowanych gotyckich domów mieszkalnych. Wewnątrz mieści bogate zbiory Muzeum Diecezjalnego. Collegium Gostomianum – wzniesione na początku XVII w., późnorenesansowe, zachowało pierwotny kształt architektoniczny i funkcję. Jest jedną z najstarszych szkół średnich w Polsce. Warto zwrócić uwagę na kamienice mieszczańskie wokół Rynku Starego Miasta wznoszone od XV w. zachowały w swoich murach wiele cennych detali architektonicznych świadczących o bogatej przeszłości historycznej tych budynków. Odwiedzimy również Kościół św. Józefa, którego podziemia kryją zmumifikowane zwłoki Teresy Izabeli Morsztynówny, zmarłej w wieku 18 lat w 1698 roku. Wąwozy lessowe w Sandomierzu to niezwykła osobliwość przyrody. Największy z nich, Wąwóz Królowej Jadwigi czaruje swoim pięknem i zarazem ogromem. Jest też mniejszy wąwóz świętojakubski znajdujący się naprzeciwko kościoła świętego Jakuba.

 

Zbiórka:

Spotykamy się  20 czerwca 2020 (sobota) o godzinie 6:45 na placu Bankowym (Warszawa) przy pomniku Juliusza Słowackiego.

 

Program dnia:

11.00 – 16:00 – zwiedzanie Sandomierza + czas wolny w Sandomierzu

16.00 – zbiórka przy autokarze

16.30 – 17:30 – zwiedzanie winnicy, winiarni + degustacja win + degustacja Serów Sandomierskich

17:30 – zbiórka przy autokarze (ok. 22:00 powrót do Warszawy)

 

Koszt wyjazdu to 119 zł (z Kartą Aktywni+ 109 zł/os) i obejmuje:

1. Sobotnie przejazdy autokarem.

2. Przewodnika po Sandomierzu

3. Ubezpieczenie NNW

4. Opiekę pilota

5. Dwóch kierowców

– cena nie obejmuje biletów wstępu i degustacji wina

 

Koszty dodatkowe:

1. Biletów wstępu:
– Brama Opatowska/Katedra/Krypta – normalny 12 zł/ulgowy 10 zł
– zwiedzanie winnicy, winiarni + degustacja win + degustacja Serów Sandomierskich – 20 zł/os
(pilot zbiera w autokarze)

2. Posiłki i pamiątki

3. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w czasie wolnym dla chętnych np.:
– Podziemna Trasa Turystyczna – normalny: 13 zł, ulgowy 9 zł
– Zbrojownia rycerska – normalny 7 zł, ulgowy 5 zł
– Dom Długosza (Muzeum Diecezjalne) – normalny 8 zł, ulgowy 3 zł
– Zamek Królewski – normalny 15 zł, ulgowy 10 zł
– Muzeum – świat Ojca Mateusza – normalny 13 zł, ulgowy 11 zł

Co zabrać:

– wygodne buty
– prowiant na drogę – wedle uznania
– ubranie odpowiednie do pogody


Formularz zgłoszeniowy (wypełniasz raz, przy kolejnych logowaniach nie trzeba już wpisywać danych).

W razie trudności zgłoszenia się przez formularz lub chęci zapisania się na listę rezerwową - wyślij wiadomość na piesze@aktywniplus.com podając imię, nazwisko, nr telefonu, datę urodzenia (potrzebna do ubezpieczenia), rodzaj posiłku mięsny / wegetariański, każdej zgłaszanej osoby. Wysłanie zgłoszenia przez email jest jednocześnie akceptacją regulaminu i polityki prywatności Aktywni+. Więcej informacji telefon 783 651 272 czynny w godzinach 17-20, sms 24h. .
Rodzaj biletu Cena Ilość miejsc
Bilet zwykły 119,00
z Kartą Aktywni+ 109,00


Grupa Aktywni+ proponuje różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu m.in.:

– wycieczki górskie
– wycieczki rowerowe
– wycieczki piesze
– zwiedzanie miast i muzeów
– rejsy jachtami
– spacery po Warszawie
– spływy kajakowe
– kręgle
– teatr
– pikniki dla całej rodziny
– ogniska z pieczeniem kiełbasek
– i wiele wiele innych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 10089. Posiadamy obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa).
 

Kontakt:

Strona Internetowa: aktywniplus.com
Grupa Aktywni+: www.fb.com/groups/AktywniTaktTV
Twitter Aktywni+: twitter.com/aktywniplus

Dodaj komentarz