22-23.04.2017 Pieniny Polskie i Słowackie z Aktywni+


Organizator: Leszek
e-mail: kontakt@aktywniplus.com
tel: 513510635

Kategorie


Wolnych miejsc: 0 / Cena: 0,00 zł

Aktywni+ serdecznie zapraszają na dwudniową wycieczkę po Słowackich i Polskich Pieninach (TRZY KORONY, ZAMKOWA GÓRA, SOKOLICA, WĄWÓZ HOMOLE, CZERWONY KLASZTOR). Wędrujemy na lekko tylko z niezbędnym bagażem.

Galeria z wydarzenia:

« 2 z 6 »

Szlak poprowadzi nas m.in. przez TRZY KORONY – najpopularniejszy punkt widokowy w Pieninach ze wspaniałą panoramą na dolinę Dunajca i na Tatry Słowackie; ZAMKOWĄ GÓRĘ – na szczycie której znajdują się ruiny Zamku Pienińskiego, zaliczanego do najwyżej położonych zamków w Polsce… Przejdziemy jednym z najpiękniejszych szlaków w Pieninach zwanym “SOKOLA PERĆ”, który kończy się na wierzchołku SOKOLICY – na jej szczycie rośnie najbardziej znana sosna w Polsce z widokiem na przełom Dunajca, Małe Pieniny i Tatry; WĄWÓZ HOMOLE z płynącym potokiem Kamionka, który wyżłobił w wapiennym podłożu fantastyczne turnie i strome, dochodzące do 120 m wysokości, ściany skalne. Wąwóz już od XV w. znany był jako miejsce poszukiwania skarbów i od okolicznych mieszkańców można usłyszeć wiele legend o zaklętych w skałach skarbach; CZERWONY KLASZTOR, którego historia sięga XIV wieku… Jeżeli dopisze nam ładna pogoda zanim wejdziemy na szlak odwiedzimy Wolę Krogulecką i o wschodzie słońca nacieszymy oczy pięknymi widokami rozpościerającymi się z jedynej w swoim rodzaju Platformy Widokowej.

 

Pierwszy Dzień.

1. Przyjazd 6:00-7:00

2. Trasa wycieczki:  Sromowce Wyżne – Przełęcz Trzy Kopce – Trzy Korony (982 m) – Zamek Pieniński, mury (739 m) – Bańków Gronik (689 m) – Sokolica (747 m) – Szczawnica (trasa około 5 godzin + przerwy, suma przewyższeń 907 m, suma obniżeń 926 m)
Wąwóz Homole (692 m)

Mapka dzień 1:

 alt=

3. Około 18:00  Obiadokolacja i impreza integracyjna.

Drugi dzień.

1. Śniadanie 8:00.

2. Ruszamy o godzinie 9:00.

3. Trasa wycieczki: Szczawnica – Przełęcz Limierz (687 m) – Pod Płaśnią (837 m) – Przełęcz pod Klasztorną Górą (598 m) – Czerwony Klasztor – Sromowce Niżne (trasa około 6 godzin + przerwy, suma przewyższeń 894 m, suma obniżeń 888 m)

Mapka dzień 2:

 alt=

4. Około 17:00 ruszamy ze Sromowiec Niżnych.

5. Około 1:00 jesteśmy w Warszawie.


Grupa Aktywni+ proponuje różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu m.in.:

– wycieczki górskie
– wycieczki rowerowe
– wycieczki piesze
– zwiedzanie miast i muzeów
– rejsy jachtami
– spacery po Warszawie
– spływy kajakowe
– kręgle
– teatr
– pikniki dla całej rodziny
– ogniska z pieczeniem kiełbasek
– i wiele wiele innych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 10089. Posiadamy obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa).
 

Kontakt:

Strona Internetowa: aktywniplus.com
Grupa Aktywni+: www.fb.com/groups/AktywniTaktTV
Twitter Aktywni+: twitter.com/aktywniplus

Dodaj komentarz