24.06.2018 Spływ kajakowy Wkrą z ogniskiem z Aktywni+


Organizator: Leszek
e-mail: kontakt@aktywniplus.com
tel: 513510635

Kategorie


Wolnych miejsc: 4 / Cena: 89,00 zł

Czas letni sprzyja wyjazdom, kochamy wodę i jej kojącą moc w upalne dni 🙂 Klub Eventowy Aktywni+ rozpoczyna cykl jednodniowych spływów kajakowych po polskich rzekach. Gotowi na kajakową przygodę? Zaczynamy!

Aktywni+ serdecznie zapraszają na jednodniowy spływ kajakowy Wkrą odcinkiem Sobieski – Borkowo 18 km (inna trasa spływu niż rok temu).

Galeria ze spływu kajakowego Drwęcą:

« 1 z 6 »

Zbiórka:

Spotykamy się 24.06.2018 (niedziela) o godzinie 7:45 na placu Bankowym (Warszawa) przy pomniku Juliusza Słowackiego.

Plan dnia

1. Przyjazd około godz 9:30.

2. Sobieski-Borkowo (trasa około 5 godzin + przerwy, 18 km)

3. Ognisko około 16:00  Czas na posiłek spotkanie integracyjne przy ognisku.

4. Powrót 20:00 do Warszawy.

 

Spływ na trasie Sobieski-Borkowo (18 km):

Spływ SOBIESKI-BORKOWO, spokojny, nieuciążliwy, dla rodzin z dziećmi

Długość: 18 km, Czas spływu: ok 6 godzin, Przenoski: brak

– 0,00 KM
Wodowanie z terenu Przystani KAJA w Sobieskach. Następnie płyniemy meandrami Wkry w obszarze miejscowości Szumlin. Przepływamy przez miejsce zwane dębami, które jest pozostałością po prastarej dębowej puszczy szumalskiej. Historia głosi, że hodowano w niej konie dla rodziny Sobieskich. Koń z tej hodowli uratował życie Królowi Janowi III Sobieskiemu w bitwie pod Parkanami. Następnie zataczamy krąg ok. 300st. i mijamy kamienny cypel usypany przez miejscową ludność w celu ochrony brzegu przed działaniem niszczących wiosennych powodzi.

-4,6 KM
Na prawym brzegu widzimy stary drewniany młyn w korycie rzeki dużo drewnianych pali po moście. Przed i po drugiej wojnie była to jedyna przeprawa łącząca miejscowości Joniec z Królewem i Krajęczynem. W tym miejscu płyniemy przy lewym brzegu.

-7,1 KM
Dopływamy do Jońca. Przed mostem drogowym po prawej stronie dwa bary i przystanie. Dogodne miejsce na odpoczynek i posiłek. Płynąc dalej na lewym brzegu rozciągają się komplaksy lesne, zaś prawy brzeg łagodnie schodzi ku wodzie.

-11,00KM
Z lewej strony ujście rzeki Sony. Dalej na trasie po prawej stronie rozciąga się wieś Popielżyn- Zawady znana z placków nazywanych „pagajami”.

-13,4 KM
Most linii kolejowej łączący z prawej wieś Popielżyn Zawady z Cieksynem. Most jest czynny, przejeżdżają nim szynobusy. Dalej po prawej stronie na wzniesieniu rozciąga się wieś Dobra Wola, na końcu której podczas niskiego poziomu wody wyłania się kamienny jaz. To miejsce pokonujemy środkiem rzeki.

– 17,6 KM
Most w Borkowie.

-18,00 KM
Koniec spływu po prawej stronie na rozległej łące. Na skarpie znajduje się sklep, przy którym jest obelisk upamiętniający miejsce historyczne wojny 1920 roku. Obroną tego odcinka dowodził Generał Władysław Sikorski. Koniec spływu, mamy na miejscu ognisko.

Koszt wyjazdu to 89 zł/os i obejmuje:

1. Opał na ognisko, talerzyki, sztućce, kijki na ognisko.

2. Transport kajaków na miejsce spływu.

3. Przejazdy niedzielne autokarem z Warszawy-Sobieski i Borkowo-Warszawa.

4. Mapy kolorowe.

5. Ubezpieczenie NNW

6. Wynajęcie na jeden dzień dwuosobowych kajaków, kamizelek ratunkowych, wioseł.

Ognisko:

Proszę wziąć ze sobą jedzenie i picie na ognisko, natomiast opał na ognisko, talerzyki, sztućce, kijki nie trzeba brać.

Co zabrać:

Strój kąpielowy nie tylko do kąpieli w rzece, ale też do opalania i do użytku w kajaku. Jakiś krem do zabezpieczenia skóry. Warto również zabrać rękawiczki żeby nie nabawić się odcisków (najlepiej rowerowe) w czasie wiosłowania, jakiś worek żeby nie przemokła odzież (worek na śmieci najlepiej).

Zgłoszenia: email lub przez wygodny formularz (poniżej)

Zapraszamy do zgłoszeń wyślij email na kontakt@aktywniplus.com podając imię, nazwisko, email, nr telefonu, datę urodzenia (potrzebna do ubezpieczenia) każdej zgłaszanej osoby. Więcej informacji telefon 513-510-635 czynny od godziny 17-21, sms 24h. W soboty i niedzielę może być problem z połączeniem jak będę w górach, ale najczęściej w górach też mam zasięg.


Formularz zgłoszeniowy (wypełniasz raz, przy kolejnych logowaniach nie trzeba już wpisywać danych).

W razie trudności zgłoszenia się przez formularz lub chęci zapisania się na listę rezerwową - wyślij wiadomość na kontakt@aktywniplus.com podając imię, nazwisko, nr telefonu, datę urodzenia (potrzebna do ubezpieczenia), rodzaj posiłku mięsny / wegetariański, każdej zgłaszanej osoby. Wysłanie zgłoszenia przez email jest jednocześnie akceptacją regulaminu i polityki prywatności Aktywni+. Więcej informacji telefon 513510635 .

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Grupa Aktywni+ proponuje różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu m.in.:

– wycieczki górskie
– wycieczki rowerowe
– wycieczki piesze
– zwiedzanie miast i muzeów
– rejsy jachtami
– spacery po Warszawie
– spływy kajakowe
– kręgle
– teatr
– pikniki dla całej rodziny
– ogniska z pieczeniem kiełbasek
– i wiele wiele innych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 10089. Posiadamy obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa).
 

Kontakt:

Strona Internetowa: aktywniplus.com
Grupa Aktywni+: www.fb.com/groups/AktywniTaktTV
Twitter Aktywni+: twitter.com/aktywniplus

Dodaj komentarz