25-26.08.2018 Góry Choczańskie (Veľký Choč) i/lub Aquapark Tatralandia z Aktywni+


Organizator: Leszek
e-mail: kontakt@aktywniplus.com
tel: 513510635

Kategorie


Wolnych miejsc: 18 / Cena: 320,00 zł

Aktywni+ serdecznie zapraszają na dwudniową wycieczce po słowackich górach w Łańcuchu Tatrzańskim, w pierwszy dzień zdobędziemy najwyższy szczyt Gór Chociańskich – Wielki Chocz (Veľký Choč), na końcu szlaku zamek Likavský. W drugi dzień będziemy przechodzić przez Dolinę Kwaczańską, Dolinę Prosiecką i Vodopád Červené piesky (jest jednym z najpiękniejszych wodospadów na Słowacji). Szlaki z drabinkami i łańcuchami. Dla chętnych możliwość spędzenia czasu w Aquaparku Tatralandia. Wędrujemy na lekko tylko z niezbędnym bagażem.

Galeria z wydarzenia z Rysów od strony słowackiej:

« 1 z 6 »

Opis

Veľký Choč (1611 m) – uważany jest za najlepszy punkt widokowy na Słowacji. Położenie szczytu sprawia, że rozpościerają się z niego piękne widoki na większość gór naszych sąsiadów, duże wrażenie robi łańcuch Tatr widoczny na północnym-wschodzie, na prawo od Tatr widać duże jezioro. Jest to zbiornik retencyjny Liptovská Mara. Veľký Choč jest dobrze widoczny z terytorium Polski, szczególnie z Beskidu Żywieckiego. Góry Choczańskie są na piątej pozycji wśród najwyższych gór Słowacji po Tatrach, Tatrach Niżnych, Beskidach Orawskich i Małej Fatrze.

Likavský hrad – Zamek Likawa położony jest w wiosce Likawka, w północno – zachodniej części Liptowa. Zamek został przekazany do użytku po raz pierwszy w roku 1315. Zadaniem twierdzy było strzeżenie przejścia przez rzekę Wag oraz szlaku handlowego z dorzecza Wagu do Orawy, a następnie do Polski. Na początku XVIII w. zamek został wysadzony w powietrze i zaczął popadać w ruinę. Obecnie zamek udostępniony jest dla zwiedzających, a w jego murach urządzone zostało muzeum przybliżające historię warowni.

Dolina Kwaczańska – Kvačianska Dolin – dolina o charakterze kanionu, położona wśród dolomitów i skał wapiennych. Przez Dolinę Kwaczańską prowadzi trasa poznawcza z wieloma przystankami. Kiedyś wykorzystywana była też stara droga dla wozów, prowadząca po dnie doliny, stanowiąca jedyne połączenie wsi Veľké Borové i Huty „ze światem“. Najważniejszym punktem w górnej części doliny są Oblazy, gdzie nad potokiem Kvačianka stoi zrekonstruowany unikalny obiekt starego drewnianego młyna wodnego. Dalszym, atrakcyjnym pod względem turystycznym miejscem jest Rohacz (Roháč) – występ skalny w dolnej części doliny i najwyższy punkt starej drogi. W 1860 roku postawiono tu kamienny krzyż, sprzed którego rozciąga się przepiękny widok na cały kanion.

Vodopád Červené piesky – Wodospad Czerwone Piaski – Wodospad powstał na zachodnim cieku źródłowym potoku Prosieczanka, który spada z wysokiego skalnego progu, tworzonego przez skały Španiej – północno-wschodniego ramienia Łomów. Wysokość wodospadu to ok. 15 m. Poniżej wodospadu woda po kilkudziesięciu metrach znika przez większą część roku w skalnym podłożu krasowej Doliny Prosieckiej.

Zbiórka:

Spotykamy się  24 sierpnia 2018 (piątek) o godzinie 20:45 na placu Bankowym (Warszawa) przy pomniku Juliusza Słowackiego.

Pierwszy Dzień.

1. Przyjazd 5:00-6:00

2. Trasa wycieczki : Valaská Dubová – Veľký Choč (1611 m) – Likavský hrad (trasa około 6 godzin + przerwy, suma przewyższeń 1285 m, suma obniżeń 1339 m)

3. Możliwość spędzenia wolnego czasu w Aquaparku Tatralandia link do strony.

Drugi dzień.

1. Śniadanie 8:00.

2. Ruszamy o godzinie 9:00.

3. Trzy opcje:

a) Trasa wycieczki (trudniejsza): Dolina Kwaczańska (Kvačianska Dolin) – Oblazy – Prosečné (1372 m) – Vodopád Červené piesky (jest jednym z najpiękniejszych wodospadów na Słowacji) –  Prosiek (trasa na około 6 godzin + przerwy , suma przewyższeń 1103 m, suma obniżeń 1148 m) .

b)Trasa wycieczki (łatwiejsza): Dolina Kwaczańska (Kvačianska Dolin) – Oblazy – Vodopád Červené piesky (jest jednym z najpiękniejszych wodospadów na Słowacji) –  Prosiek (trasa na około 4 godziny + przerwy , suma przewyższeń 648 m, suma obniżeń 692 m) .

c) Albo spędzenie całego dnia w Aquaparku Tatralandia link do strony. Cena dorośli 25 euro, dzieci 20 euro

4. Około 17:00 ruszamy ze Słowacki.

5. Około 1:00-2:00 jesteśmy w Warszawie.

Koszt wyjazdu to 320zł/os i obejmuje:

1. 1 nocleg w 2, 3, 4 osobowych  pokojach z pościelą (pokoje z łazienkami w każdym pokoju).

2. 1 śniadanie (bufet szwedzki).

3. Przejazdy autokarem . Warszawa – Słowacja – Warszawa.

4. Mapy kolorowe

5. Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW

Koszty dodatkowe:

1. Dodatkowe posiłki.

2. Dla tych co również wybiorą Aquaparku Tatralandia. Cena za dzień.
a) Dorośli 25 euro,
b) Dzieci, studenci, seniorzy 20 euro

Dla kogo:

Dla osób dobrą kondycją. oraz osób które nie mają lęku wysokości (nie jest tak wymagający jak Słowacki Raj).

Hotel:

Pokoje (2,3,4 osobowe z łazienkami).

Wyżywienie:

Jedno śniadanie.

Co zabrać:

Podstawowy ekwipunek górskiego turysty, a więc przede wszystkim wygodne górskie buty,kurtkę przeciwdeszczową, polar, rękawiczki, czapkę, czołówkę, nieduży plecak (max 30l), termos, kanapki, przekąski i aparat fotograficzny .


Formularz zgłoszeniowy (wypełniasz raz, przy kolejnych logowaniach nie trzeba już wpisywać danych).

W razie trudności zgłoszenia się przez formularz lub chęci zapisania się na listę rezerwową - wyślij wiadomość na kontakt@aktywniplus.com podając imię, nazwisko, nr telefonu, datę urodzenia (potrzebna do ubezpieczenia), rodzaj posiłku mięsny / wegetariański, każdej zgłaszanej osoby. Wysłanie zgłoszenia przez email jest jednocześnie akceptacją regulaminu i polityki prywatności Aktywni+. Więcej informacji telefon 513510635 .

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Grupa Aktywni+ proponuje różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu m.in.:

– wycieczki górskie
– wycieczki rowerowe
– wycieczki piesze
– zwiedzanie miast i muzeów
– rejsy jachtami
– spacery po Warszawie
– spływy kajakowe
– kręgle
– teatr
– pikniki dla całej rodziny
– ogniska z pieczeniem kiełbasek
– i wiele wiele innych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 10089. Posiadamy obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa).
 

Kontakt:

Strona Internetowa: aktywniplus.com
Grupa Aktywni+: www.fb.com/groups/AktywniTaktTV
Twitter Aktywni+: twitter.com/aktywniplus

Dodaj komentarz