29.05-03.06.2020 Rumunia – Góry Maramureszu (Góry Gutyjskie, Alpy Rodniańskie, Karpaty Marmaroskie) z Aktywni+


Organizator: Aktywni+ Wycieczki Dla Każdego
e-mail: rezerwacje@aktywniplus.com
tel: 513510635 pon-pt 10:00-17:00

Kategorie


Wolnych miejsc: 14 / Cena: 1279,00 - 1299,00 zł

Aktywni+ serdecznie zapraszają na wycieczkę trekkingową po Rumunii z międzynarodowym przewodnikiem górskim UIMLA. Późna wiosna to czas obfitości w Karpatach. Obsypują się wtedy kwiatami, również licznie występującym w Karpatach Wschodnich różanecznikiem. Na soczyste pastwiska wyruszają stada owiec. W trakcie naszej wędrówki poznamy znane od 115 lat polskim turystom Alpy Rodniańskie – najwyższe pasmo Karpat Wschodnich, a także sąsiadujące z nim Góry Gutyjskie i Karpaty Maramureskie. Zobacz i poczuj, jak wyglądały Tatry przed 150 laty! Wędrujemy na lekko tylko z niezbędnym bagażem.

 
Piotr Kowalewski – Międzynarodowy przewodnik górski UIMLA, przewodnik beskidzki, pilot wycieczek
 

Galeria z wydarzenia: Sudety Zachodnie (Śnieżka, Wysoka Kopa, Skalnik, Skopiec)

« 1 z 12 »

 

Czwartek – Zbiórka

Spotykamy się 28 maja 2020 (czwartek) o godzinie 21:45 na placu Bankowym (Warszawa) przy pomniku Juliusza Słowackiego.

 

Piątek – Przejazd

Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry i północną Transylwanię do Maramureszu. Nocleg w niewielkim uzdrowisku Ocna Șugatag. Obiadokolacja, możliwość relaksu w basenie z solanką (w cenie).

 

Sobota – Koguci Grzebień

Śniadanie (wersja kontynentalna), wykwaterowanie. Przejazd w stronę przełęczy Gutâi (987 m). Tego dnia poznamy jedno z pasm wulkanicznych Wewnętrznych Karpat Wschodnich. Przez rozległe pastwiska użytkowane przez pasterzy, a następnie stromy podejściem dotrzemy efektowną efektowną skalistą, wulkaniczną grań, zwana Kogucim Grzebieniem (Creasta Cocoșului). Idąc dalej płaskowyżem przy dobrej pogodzie będziemy podziwiali widoki m.in. na Pasmo Wyhorlacko-Gutyjskie, Alpy Rodniańskie, Karpaty Maramureskie, Czarnohorę i Świdowiec. W końcu zdobędziemy najwyższy szczyt Gór Gutyjskich: Wielki Gutyj (1443 m). Idąc dalej głównym grzbietem pasma dojdziemy do kolejnej przełęczy, skąd odbierze nas autokar. Jadąc jeszcze około 2 godziny autokarem dostaniemy się do podnóża Alp Rodniańskich. Obiadokolacja i nocleg w Borszy.

Trasa: 16,5 km, suma podejść 900 m

 

Niedziela – Skalna korona Okrążonego

Śniadanie. Wyjazd na przełęcz Przysłop. Stąd udamy się wygodną drogą, wybudowaną w 1915 drogą wojenną Stopniowe podejście rozległym połoninnym grzbietem przy dobrej pogodzie oferuje świetną panoramę Alp Rodniańskich. Mijając szałasy pasterskie zejdziemy w boczny grzbiet. Stopniowo hale będą ustępowały zaroślom kosodrzewinowym, a teren stanie się bardziej skalisty. W końcowym etapie podejścia czeka nas nieco przeźlizgiwania się wśród kosówkowych gałęzi. Panorama z Okrążonego (1847 m) obejmuje wysoką ścianę Gór Rodniańskich, Karpaty Maramureskie i sporą część ukraińskich pasm. W skupieniu spróbujemy odnaleźć najdalej na południe wysunięty punkt przedwojennej Polski – Hnitesę. Schodząc z wapiennego szczytu podążymy podnóżami olbrzymich skalnych zębów okrążających masyw. Porastające je łąki obfitują żyzną, wytworzoną na wapiennym podłożu glebę, jak np. ciemierniki, storczyki. Wędrówkę zakończymy w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Borszy.

Trasa: 18 km, suma podejść: 600 m

 

Poniedziałek – Śladami Orłowicza na szczyt Karpat Wschodnich

Śniadanie. Wyjazd do dzielnicy Borszy – Repedea. Posmakujemy nieco atmosfery, która w Tatrach panowała 150 lat temu, w czym pomoże nam krajobraz przypominający Tatry Zachodnie i pasące się na halach owce. Zdobycie najwyższego szczytu Alp Rodniańskich zaczniemy od dawnej wioski, dziś dzielnicy Borszy – Repedea. Głęboką doliną Buhăescu najpierw powoli będziemy piąć się w górę, przekroczywszy granicę rezerwatu biosfery i Parku Narodowego Gór Rodniańskich. Pasterskie szlaki od osi doliny wyprowadzą nas ponad las, na szerokie hale w górnej części doliny. Nieco trudniejsze, śliskie podejście prowadzi przez próg wysoko położonego kotła polodowcowego. Pokonując go, zobaczymy Wodospad Orłowicza. Zatrzymamy się na odpoczynek przy jednym z czterech jeziorek Buhăescu. W końcu zdobędziemy położony 1600 m ponad Borszą szczyt Pietrosula Rodniańskiego, skąd przy dobrej widoczności czeka nas podziwianie m.in. wyniosłych Gór Kelimeńskich oraz wcześniej wymienionych grup górskich sąsiedniej Ukrainy. Schodząc ze szczytu zatrzymamy się nad polodowcowym jeziorem Iezer, nad którym położona jest stacja meteorologiczna. Później czeka nas zejście obfitujące w widoki w stronę Karpat Maramureskich. Jeśli czas i chęci pozwolą, zajrzymy także w najpiękniej w okolicy położony klasztor Pietroasa z nową drewnianą cerkwią w stylu maramureskim. Do centrum Borszy dojdziemy przez dzielnicę o tej samej nazwie. Obiadokolacja i nocleg w Borszy.

Trasa: ok 20 km, suma podejść 1600 m

 

Wtorek – Wodospad Koński i Gărgălău

Śniadanie. Krótkim podjazdem dostaniemy się do kolejki krzesełkowej, którą wjedziemy na wysokość 1360 m. Dotrzemy do najwyższego Wodospadu Końskiego – najwyższego w Rumunii. Odcinek stromego podejścia doprowadzi nas w alpejską część doliny Złotej Bystrzycy. Dalej dostaniemy się na główną grań Gór Rodniańskich. Jeśli pogoda i kondycja pozwolą, wejdziemy również na szczyt Gărgălău (2159 m), by podziwiać widoki na dwa najwyższe szczyty pasma. Zejdziemy z gór prosto do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Borszy

Trasa: 15-19 km, suma podejść 670-910 m

 

Środa – Powrót

Wykwaterowanie. Wyjazd o godzinie 4:00. Śniadanie w formie przygotowanego przez hotel prowiantu (tzw. lunch-packet). Przejazd przez Węgry i Słowację do Polski. Przyjazd do Warszawy około 24:00.

 

Koszt wyjazdu to 1299 zł/os (1279 zł/os z Kartą Aktywni+) i obejmuje:

1. 5 obiadokolacji

2. 1 śniadanie kontynentalne, 3 śniadania szwedzki stół i 1 lunch-packet na drogę powrotną

3. 5 noclegów (1 nocleg w hotelu** i 4 noclegi w hotelu***)
4. Ubezpieczenie KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR

5. Opieka pilota.

6. Międzynarodowy przewodnik górski UIMLA

7. Przejazdy autokarem (od 28.05.2020 do 3.06.2020).

4. Mapy kolorowe

 

Koszty dodatkowe:

1. Dodatkowe posiłki.

2. 20 lejów na bilet – wyciąg krzesełkowy
 

Dla kogo:

Dla osób z dobrą kondycją.
 

Należy zabrać ze sobą:

1. ważny dowód osobisty lub paszport

2. buty trekkingowe

3. kije trekkingowe (opcjonalnie)

4. kurtkę/pelerynę przeciwdeszczową

5. krem z filtrem

6. nakrycie głowy

7. ciepłą odzież

8. latarkę/czołówkę

9. strój kąpielowy do basenu solankowego
 

Miejscowa waluta:

Ceny w Rumunii są porównywalne jak w Polsce. Walutę można wymienić jeszcze w kraju, bądź zabrać euro i wymienić w Rumunii. Będąc już górach warto sobie zarezerwować pieniądze na zakup prowiantu i napojów. Dla chętnych będzie możliwość zakupu pamiątek lub miejscowego destylatu z jabłek lub śliwek – palinki (horinki).
 

Ze względów pogodowych lub bezpieczeństwa plan wycieczek górskich może ulec zmianie.


Formularz zgłoszeniowy (wypełniasz raz, przy kolejnych logowaniach nie trzeba już wpisywać danych).

W razie trudności zgłoszenia się przez formularz lub chęci zapisania się na listę rezerwową - wyślij wiadomość na rezerwacje@aktywniplus.com podając imię, nazwisko, nr telefonu, datę urodzenia (potrzebna do ubezpieczenia), rodzaj posiłku mięsny / wegetariański, każdej zgłaszanej osoby. Wysłanie zgłoszenia przez email jest jednocześnie akceptacją regulaminu i polityki prywatności Aktywni+. Więcej informacji telefon 513510635 pon-pt 10:00-17:00 .

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Grupa Aktywni+ proponuje różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu m.in.:

– wycieczki górskie
– wycieczki rowerowe
– wycieczki piesze
– zwiedzanie miast i muzeów
– rejsy jachtami
– spacery po Warszawie
– spływy kajakowe
– kręgle
– teatr
– pikniki dla całej rodziny
– ogniska z pieczeniem kiełbasek
– i wiele wiele innych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 10089. Posiadamy obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa).
 

Kontakt:

Strona Internetowa: aktywniplus.com
Grupa Aktywni+: www.fb.com/groups/AktywniTaktTV
Twitter Aktywni+: twitter.com/aktywniplus

Dodaj komentarz