Odwołana – 28.03.2020 Zwiedzanie Twierdzy Zegrze (Umocnienie Duże) z Przewodnikiem z Aktywni+


Organizator: Ania
e-mail: zwiedzanie@aktywniplus.com
tel:

Kategorie


Wolnych miejsc: 0 / Cena: 30,00 zł

Grupa Aktywni+ ma zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić na zwiedzanie  nie dostępnej dla turystów Twierdzy Zegrze (Umocnienia Dużego) w Zegrzu z przewodnikiem (około 3 h).

Zbiórka

Spotykamy się 28 marca 2020 r. (sobota) o godzinie 11.00 przed główną bramą wjazdu do  Umocnienia Dużego (Umocnienie Duże znajduje się przy ul. Warszawskiej, po lewej stronie  za mostem na Narwi w Zegrzu. Dojazd własnym samochodem pod bramę główną; wjazd w dół od drogi, pod bramę). Dojazd autobusem ZTM nr 735 z Metra Marymont.  15 (pętla autobusowa – odjazd o godz. 9.45) , do Zegrza Południowego (przyjazd  Zegrze Płd. 02 – na żądanie, przy moście na Narwi o godz. 10.28) Dojście do Umocnienia dużego 30 min, za mostem na Narwi po lewej stronie drogi (mapa będzie dołączana do potwierdzenia rezerwacji).

Dla kogo:

Dla wszystkich, o dużej sprawności fizycznej.

Co zabrać:

W podziemiach panuje temperatura około 12 -15 stopni Celsjusza, prosimy zatem o zabranie stosownego ubrania. Obowiązkowe latarki, odpowiednie obuwie.

Uwagi !!!

Fortyfikacja ma charakter “górski”, zatem będziemy chodzić po schodach i pochylniach. Prosimy założyć odpowiednie, nieprzemakalne, obuwie terenowe. Ponieważ jest to obiekt wojskowy muszę podać datę urodzenia uczestników, numer i serię dowodów osobistych (tylko rezerwacje z pełnymi danymi będą akceptowane).

Twierdza jest zarośnięta krzakami (uważać na oczy), Znajdują się nie zabezpieczone studzienki (uważać, aby nie wpaść), niskie stropy i wystające pręty (najlepiej posiadać kask ochronny, lub czapkę dla ochrony). Proszę również zabrać latarki.

Opis wycieczki:

Na terenie twierdzy znajduje się ok. 20 umocnień. Podczas wycieczki zwiedzimy kilka z nich. Po Twierdzy oprowadzi nas Przewodnik – Zbigniew Rekuć, który zna te umocnienia jak własna kieszeń, ponieważ inwentaryzował wszystkie te dzieła twierdzy Umocnienia Dużego.
——————–
Twierdza Zegrze została wzniesiona przez Rosjan w latach 1892-95 Umocnienie Duże i Umocnienie Małe,  na północnym brzegu Narwi. Forty, zmodernizowane w latach 1902-1907, były jednymi z najnowocześniejszych  umocnień, wzniesionych przez inżynierów rosyjskich. Podczas budowy zastosowano wiele rozwiązań typowych dla fortyfikacji górskiej. Na potrzeby twierdzy powstały zespoły koszarowe w Zegrzu.

Twierdza w Zegrzu stanowiła jeden z kluczowych elementów tzw. polskiego trójkąta Warszawskiego Rejonu Fortecznego, składającego się – oprócz niej – z Twierdzy Modlin, i Warszawa. Trójkąt uzupełniały m.in. forty w Dębem i Beniaminiowie podporządkowane administracyjnie Twierdzy Zegrze.

 

Podczas podziemnej wędrówki dowiemy się :

– Co zbudowano w dawnych podziemnych koszarach,  po II wojnie światowej,

– Co chciało zbudować NBP na ternie Umocnienia Dużego.,

– Co znajduje się pod umocnieniami Twierdzy głęboko w ziemi,

– Gzie była Łaźnia,

– Gdzie stała pod ziemią lokomotywa kolejki fortecznej i którędy wjeżdżała do Twierdzy (UD),


Formularz zgłoszeniowy (wypełniasz raz, przy kolejnych logowaniach nie trzeba już wpisywać danych).

W razie trudności zgłoszenia się przez formularz lub chęci zapisania się na listę rezerwową - wyślij wiadomość na zwiedzanie@aktywniplus.com podając imię, nazwisko, nr telefonu, datę urodzenia (potrzebna do ubezpieczenia), rodzaj posiłku mięsny / wegetariański, każdej zgłaszanej osoby. Wysłanie zgłoszenia przez email jest jednocześnie akceptacją regulaminu i polityki prywatności Aktywni+. Więcej informacji telefon .

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane. Zapraszamy na listę rezerwową.

Grupa Aktywni+ proponuje różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu m.in.:

– wycieczki górskie
– wycieczki rowerowe
– wycieczki piesze
– zwiedzanie miast i muzeów
– rejsy jachtami
– spacery po Warszawie
– spływy kajakowe
– kręgle
– teatr
– pikniki dla całej rodziny
– ogniska z pieczeniem kiełbasek
– i wiele wiele innych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 10089. Posiadamy obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa).
 

Kontakt:

Strona Internetowa: aktywniplus.com
Grupa Aktywni+: www.fb.com/groups/AktywniTaktTV
Twitter Aktywni+: twitter.com/aktywniplus

Dodaj komentarz