Jeziora Plitwickie

Jeziora Plitwickie to zdecydowanie jedno z najbardziej charakterystycznych i najbardziej znanych miejsc w Chorwacji. Park ten nie bez powodu został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oto kilka praktycznych informacji, które z pewnością przydadzą Ci się podczas planowania podróży.

Jeziora Plitwickie położone są w środkowej części kraju około 140 kilometrów od Zagrzebia, niedaleko wschodniej granicy z Bośnią i Hercegowiną. Jego największą atrakcję stanowi zespół 16 jezior krasowych połączonych ze sobą pięknymi wodospadami. W parku znajdują się trasy, które możecie pokonać pieszo – a będzie to spacer wyjątkowo przyjemny. Trasy prowadzące przez drewniane pomosty łączące jeziora i wodospady dają możliwość podziwiania nie tylko otaczającego Was krajobrazu, ale również świata podwodnego. Dodatkową atrakcją jest również krótki rejs statkiem pasażerskim lub pociągiem drogowym (wszystko wliczone w cenę biletu).

Na zwiedzanie parku trzeba przeznaczyć cały dzień. Warto dobrze zaplanować zwiedzanie, ponieważ godziny otwarcia parku są od  8:00 do 16:00.

 

Dodaj komentarz