Międzynarodowy Festiwal Śniegu i Lodu w Chinach

Co roku odbywa się w chińskim mieście Harbin i za każdym razem przyciąga średnio ponad milion gości, a po raz pierwszy zorganizowano go w 1985 roku. Trudno się dziwić – czegoś takiego mogliście jeszcze nie widzieć.

Tradycyjnie już i przy 35 edycji festiwalu zbudowano gigantyczne, mieniące się tęczowymi barwami lodowe miasto, złożone z onieśmielających zamków i majestatycznych pałaców. Minusowe temperatury to w takich warunkach konieczność, w tych okolicach nie trzeba się jednak tym martwić.

Lokalizacja miasta w północno-wschodniej części kraju sprawia, że lodowate wiatry docierają do niemal każdego zakątka Harbin, prowadząc do mrozów sięgających nawet do -40 stopni Celsjusza.

Festiwal jest zawsze organizowany na początku każdego roku i trwa około dwóch miesięcy, w zależności od warunków pogodowych. Będąc jedną z największych imprez rzeźb lodowych na świecie zawsze przyciąga międzynarodowych rzeźbiarzy.
Słynne zabytki, pomniki, zwierzęta i wyjątkowe budynki, z których niektóre mają wysokość do 50 metrów, odtwarzane są jako lodowe repliki i ożywione jaskrawymi, kolorowymi światłami, które tworzą niesamowitą atmosferę.

Dodaj komentarz