Spacery po Warszawie z licencjonowanym przewodnikiem Rafałem Dąbrowieckim

Aktywni+ i portal „Butem Po Wawie” serdecznie zapraszają na wycieczki po Warszawie. Poprowadzi Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik po Warszawie i twórca portalu „Butem po Wawie”. Będziemy prowadzić spacery cyklicznie w soboty i niedziele.
 

Ogórkiem po warszawskiej Pradze

Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę zabytkowym Jelczem “Ogórkiem” po warszawskiej Pradze. Podczas przejazdu Wasz ulubiony przewodnik warszawski Rafał Dąbrowiecki z portalu “Butem po Wawie” przybliży Wam fascynującą historię Pragi i zapozna z tajemnicami, jakie kryją praskie podwórka. Na pokładzie autobusu dowiecie się m.in.:


– skąd na ulice Warszawy wyjechał pierwszy tramwa
– gdzie zachowały się napisy reklamowe będące pamiątką po carskiej przeszłości
– dlaczego premier Cyrankiewicz przyjeżdżał na Brzeską i czemu nazywano ją “bimberstrasse”
– kim był Wicuś marynarz
– kto w kilka minut upił całą dzielnicę
– czym zajmowali się “kotleciarze”
– gdzie produkowano mydło “Biały Jeleń”

To oczywiście tylko znikoma część atrakcji, które czekają Was na trasie przejazdu. Ulice Nowej Pragi, bazar Różyckiego, fabryka Wedla, Soho Factory to tylko miejsca na mapie, ale dla naszego przewodnika będą one punktem wyjścia do snucia pasjonującej opowieści, która na chwilę przeniesie Was w czasie.

Przejazdy zabytkowym “Ogórkiem” po Pradze odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11:00. Start wycieczki na pl. Defilad. Szukajcie niebieskiego Jelcza i dajcie się zarazić miłością do Warszawy. Gwarantujemy 2,5 godziny wspaniałej zabawy.

BILETY DO NABYCIA TUTAJ: http://wpt1313.com/wycieczki/ogorkiem-po-warszawie/

Ogórkiem po Warszawie – Legendarne knajpy PRL-u

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową podróż w czasie na pokładzie zabytkowego Jelcza „Ogórka”. Przeniesiemy się na chwilę do minionej epoki PRL-u, a nasz znakomity przewodnik opowie Wam o tych lokalach, które doczekały się statusu kultowych. Oczywiście, nie będziemy podróżować na sucho. Plan jest taki, żeby oprócz słuchania ciekawych historii, móc wprowadzić do organizmu element bajkowy, który tak często towarzyszył Jankowi Himilsbachowi i oczywiście coś przegryźć, bo w końcu zakąska była w tamtym czasem obowiązkowym narzędziem w walce z plagą alkoholizmu. Podczas naszej wycieczki dowiecie się między innymi:


– jaki marynarz prowadził na Brzeskiej schron słynący z flaczków, tatara i wyjątkowo pojemnych kieliszków,
– do którego lokalu jeździło się polewaczką,
– czym była zagrycha zwana inwalidą, a czym lorneta i galareta,
– kto gustował w koktajlu na bazie rosołu z kury i wódki,
– który zdolny poeta jest największą ofiarą legendarnego SPATIF-u,
– kim był Czerwony Książę i który lokal sobie upodobał,
– który lokal odwiedzał bajecznie bogaty Rotmistrz i dlaczego Osiecka nazywała go Wujem,
– w której knajpie jedyne, co nie wypadało to sztuczna szczęka,
– gdzie dyżurną marynarkę trzymał polski James Dean i dlaczego chodził ubrany w ponczo z obrusu,
– kto trafił ogórkiem kiszonym w kelnera wywołując regularną wojnę,
– gdzie na parkiecie królował Henio Meloman,
– na czym polegała instytucja „chlacza”,
– z jakich dowcipów Holoubka śmiał się sam Konwicki;To oczywiście tylko niewielka część atrakcji, które spotkają nas na trasie przejazdu. Gwarancją dobrej zabawy jest obecność naszego wyjątkowego przewodnika. Rafał Dąbrowiecki to przewodnik warszawski i twórca portalu „Butem po Wawie”, który od kilku lat zabiera warszawiaków na cieszące się ogromnym powodzeniem spacery miejskie. Trasa, którą pojedziemy to jego autorski pomysł.Po drodze nie tylko odwiedzimy kilka knajp, w których napijemy się zmrożonej wódeczki pod pyszną zakąskę, ale jeszcze nasz przewodnik zasypie Was niezliczoną ilość zabawnych anegdot z Ludową Polską i alkoholem w tle.Taka wycieczka może być doskonałym pomysłem na knajpiane preludium do dobrej zabawy. Wycieczka potrwa 2,5 godziny. W cenie kilka shotów wódki i zagrycha. Start wycieczki w każdą sobotę z pl. Defilad o godzinie 19:00. Koniec również na pl. Defilad. Szukajcie niebieskiego „Ogórka” przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej.BILETY DO NABYCIA TUTAJ: http://wpt1313.com/wycieczki/legendarne-knajpy-prl-u-warszawa/

Najbliższe wydarzenia

  • Brak wydarzeń w tej kategorii

  • Minione wydarzenia

    Przejdź do paska narzędzi