Wycieczki w góry, wycieczki objazdowe: Wilno, Lwów, Praga

Przykładowe wyjazdy integracyjne dla firm:

Adrszpaskie i Teplickie Skalne Miasto, Pieniny, Góry Świętokrzyskie, Wilno, Lwów, Praga, rejsy jachtami, wycieczki rowerowe…

 

Adrszpaskie i Teplickie Skalne Miasto

DZIEŃ 1

– Spacer po Teplickim Skalnym Mieście

Skały Teplickie obfitują w liczne, unikalne formy skalne, takie jak Skalna Korona (symbol skał teplickich), Wykałaczka Karkonosza, Wierza Strażnicza, Topór Rzeźniczy i wiele innych. W głębokim kanionie Sybiru mnóstwo jest zielonych paproci i mchów oraz innych ciekawych zjawisk przyrodniczych.

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

– Spacer po Adrszpaskim Skalnym Mieście

Skały Adrszpaskie położone są na południowym skraju wioski Adrszpach w Narodowym Rezerwacie Przyrody “Skały Adrszpasko-Teplickie” Są to malownicze tereny z rozległymi labiryntami oraz przejściami przez głębokie i chłodne skaliste wąwozy. Najstarszą częścią skał są tzw. ” Stare partie”- prowadzi skalnym wąwozem przez chłodny Słoniowy rynek do Małego Wodospadu. Odejścia od szlaku prowadzą do punktów widokowych i przez tunele skalne.


 

Polskie i Słowackie Pieniny

DZIEŃ 1

OPCJA 1

– spływ łodziami flisackimi po Dunajcu Sromowce Wyżne/Kąty – Szczawnica (2h 15min)

Z przystani flisackiej w Kątach łodzie zabierają nas w wyjątkową podróż. Spływ, w zależności od stanu wody trwa od 2 do 3 godzin. Przez większość trasy popłyniemy neutralnym pasmem granicznym jaki stanowi Dunajec. Będziemy mijać m.in. szczyty Cisowca, Zamczyska, Flakow, Rabsztyna, Macelaka, Góry Aksamitki z grotami, Trzy Korony w całej okazałości Piecki, Ligarki i Fujarki, Czerwoną Skałę, Czerteź i Czertezik, Ślimakową Skałę, a na niej gniazdo bociana czarnego i przepiękną Sokolicę…

OPCJA 2

– spacer szlakiem czerwonym ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru – zwiedzanie Czerwonego Klasztoru (muzeum) z którym związana jest legenda o latającym mnichu Cyprianie.

Bardzo przyjemna trasa wzdłuż Dunajca po stronie słowackiej.

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

– Wąwóz Homole

Jest to przepiękny wąwóz w Małych Pieninach na obszarze wsi Jaworki. Założony w 1963 rezerwat ma powierzchnię 58,6 ha, osiąga długość 0,8 km i wcina się w północne stoki Wysokich Skałek, tworząc głęboki kanion o bardzo stromych ścianach dochodzących do 120 m wysokości. Po wąskim dnie doliny płynie potok Kamionka. Na uwagę zasługują tutaj przede wszystkim jego niezwykłe i malownicze kaskady, które wprawiają w zdumienie…


 

Góry Świętokrzyskie

DZIEŃ 1

Trasa wycieczki: Święta Katarzyna – Łysica (612 m) – Łysa Góra (574 m) – Klasztor Św. Krzyża – Nowa Słupia

Trasa wycieczki poprowadzi nas przez najwyższe szczyty Gór Świętokrzyskich. Zaczynamy w miejscowości Święta Katarzyna znanej m.in. z klasztoru sióstr Benedyktynek. Po minięciu bramy wejściowej do Świętokrzyskiego Parku Narodowego dotrzemy do źródełka Św. Franciszka. Wypływająca z niego woda ma ponoć właściwości lecznicze, a szczególnie pomaga na wszelkiego rodzaju choroby oczu. Szlak prowadzi nas na Łysicę 612 m n.p.m. (zwana też Górą Św. Katarzyny) – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Idąc dalej miniemy szczyt Agata 608 m n.p.m. wraz z gołoborzem. Po osiągnięciu szczytu Łysej Góry 595 m n. p. m. (Święty Krzyż lub dawniej Łysiec) zobaczymy jedną z największych atrakcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego, czyli gołoborze na Łysej Górze. Prowadzi na nią zbudowana w 2005 roku platforma widokowa. Gdy już dotrzemy do zabudowań na Świętym Krzyżu na pierwszy plan wysuwa się monumentalny budynek Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W budynkach klasztornych Ojców Oblatów znajdują się m.in. średniowieczne krużganki, wirydarz, renesansowa kaplica Oleśnickich z relikwiami drzewa Krzyża Świętego oraz klasycystyczny jednonawowy kościół z obrazami pędzla Franciszka Smuglewicza.

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

– zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach to zamek królewski. Historia jego powstania przypada na przełom XIII i XIV wieku. Od lat zamek jest symbolem Chęcin i jednym z najciekawszych miejsc województwa świętokrzyskiego. Z wieży widokowej można podziwiać wspaniałe widoki na Góry Świętokrzyskie.


 

Wilno

DZIEŃ 1

Wilno: Ostra Brama wraz z kościołem Św. Teresym, miejsca związane z Mickiewiczem, Słowackim, Miłoszem i Janem Pawłem II, Celę Konrada, Muzeum Adama Mickiewicza, spacer ulicami Starówki, Ratusz, terytorium Getta Żydowskiego, świątynie – cerkwie i kościoły, Uniwersytet Wileński (dawniej uniwersytet Stefana Batorego), zakątek gotycki – Kościół Bernardynów i Kościół Św. Anny, zarzecze, Katedra Wileńska Św. Stanisława wraz z kaplicą Królewską, Góra Giedymina – jako punkt widokowy panoramy miasta.

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

Wilno: polski cmentarz na Rossie, Dzielnica Antokol: kościół Św. Piotra i Pawła — zabytek klasy najwyższej – perła baroku, Pałac Sapiehów, cmentarz Wojskowy na Antokolu, gdzie Jan Paweł składał kwiaty i gdzie spoczywa 1636 polskich żołnierzy.
Troki: spacer główną ulicą miasta, obronny zamek na wyspie z końca XIV wieku, degustacja regionalnego dania – kibinów.


 

Lwów

DZIEŃ 1

Stare Miasto – Rynek z Katedrą Łacińską gdzie składał śluby Jan Kazimierz, Kaplice Boimów, Kamienice Królewska i Czarna, Apteka – muzeum, kościół Dominikanów, Cerkiew Uspieńska, Ulica Podwale i Arsenał Królewski, Baszta prochowa i pomnik Adama Mickiewicza, hotel George i Aleja Swobody, Opera – zwiedzanie teatru, dzieje Opery Lwowskiej, Kościół Jezuitów oraz kolegium Jezuickie. Plac Iwana Pidkowy, Pałac Lubomirskich, Kopalnia kawy, Katedra Ormiańska, kamienica Pór Roku, dzielnica Żydowska – ruiny synagogi Złota Róża, Klasztor Benedyktynów, Arsenał Królewski oraz miejski bazarek artystów Wernisaż, Browar Lwowski wraz z degustacją.

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

Spacer na Kopiec Unii Lubelskiej – jest to kopiec usypany z okazji trzechsetnej rocznicy Unii Lubelskiej na wzgórzu zwanym Wysokim Zamkiem. W pogodne dni widnokrąg sięga aż po Woroniaki za Oleskiem oraz po Beskid Stryjski, gdzie wyraźnie występują szczyty Paraszki i Zełemina pod Skolem. Cmentarz Łyczakowski z Cmentarzem Orląt Lwowskich – najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa, położona we wschodniej części miasta na malowniczych wzgórzach wśród specjalnie zaprojektowanego, starego drzewostanu tworzącego szereg alei.


 

Praga

DZIEŃ 1

Praga: Pohorelec z barokową i rokokową zabudową, niegdyś wielokrotnie trawiony przez pożary. Najstarsza część Hradczan, Klasztor Strachowski, Loreta – replika Santa Casa we Włoszech, z kościołem Narodzenia Pańskiego, okalającymi kaplicami i Świętym Domkiem Loretańskim oraz skarbiec Loretański z “Praskim Słońcem”, Plac Hradczański – serce Hradczan, Zamek praski Hrad – rezydencja królów i cesarzy wraz z wielkim kompleksem budowli sakralnych z Katedrą św. Wita, Starym Pałacem Królewskim, Bazyliką Św. Jerzego oraz Złota Uliczka, stare Schody Zamkowe, Ogród Valdsztejna, Mala Strana – wyspa Kampa zwana Praską Wenecją, Most Karola tętniący życiem do późnych godzin nocnych, na zakończenie dnia rejs po Wełtawie.

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

Praga: Plac Wacława, Pasaż Lucerna z ekskluzywnymi butikami, Ogród Franciszkanów z Kościołem Matki Boskiej Śnieżnej, Teatr Stanowy i Karolinum – jedna z pięciu scen Teatru Narodowego, Rynek Starego Miasta – najpiękniejsze, historyczne centrum miasta z pomnikiem Jana Husa, słynnym Orloyem i Kościołem Panny Marii przed Tynem, dzielnica Żydowska – Josefov. W trakcie spaceru odwiedzimy Browar Staropramen – zwiedzanie wraz z degustacją.


 

Bory Tucholskie – wycieczka rowerowa

Projekt Kaszubska Marszruta to sieć szlaków, których założeniem było zapewnienie bezpieczeństwa poprzez ucieczkę od głównych dróg. Z uwagi na ochronę parku, przyrody i natury, zdecydowano o wykorzystaniu leśnych pasów przeciwpożarowych, które idealnie spełniły swoją rolę. Oddziela je od drogi niewielka ściana lasu, czasem tylko kilkumetrowa. Zobaczymy Skansen Józefa Chełmowskiego w miejscowości Brusy-Jaglie i Chatę Kaszubską, Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach, Tartak wodny w Chocińskim Młynie, Most zwodzony w Małych Swornychgaciach, zaporę wodną w miejscowości Mylof, która reguluje wody Brdy i Wyłuszczarnie Szyszek w Klosnowie.

DZIEŃ 1

Trasa: Brusy – Swornegacie – Małe Swornegacie – Bachorze – Chojnice – Tuchola

Dystans ok. 70km

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

Trasa: Tuchola – Nowa Cerkiew – Klosnowo – Jarcewo – Czartołomie – Klosnowo – Mylof – Czarniż – Brusy

Dystans ok. 60km


 

wycieczka rowerowa

Wrota Podlasia – wycieczka rowerowa

Białowieski Park Narodowy jest jedynym polskim obiektem przyrodniczym, wpisanym przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa. Białowieski Park Narodowy chroni najlepiej zachowany fragment Puszczy Białowieskiej – ostatni na niżu Europy las naturalny, o charakterze pierwotnym, jaki przed wiekami rozciągał się w strefie lasów liściastych i mieszanych. Symbolem Parku jest żubr – największy ssak lądowy Europy. Park pałacowy rozciąga się na powierzchni prawie pół kilometra kwadratowego i urządzony jest w stylu ogrodu angielskiego. Na terenie parku znajduje się muzeum z wieżą widokową, najstarszy zachowany budynek w Białowieży. Poznamy bliżej Dubicze Cerkiewne. Przejedziemy nad Zalew Bachmaty i Repczyce by dotrzeć na Świętą Górę Grabarkę i zobaczyć tamtejsze krzyże. Po drodze wiele kolorowych zabudowań: domki i cerkwie oraz piękne rejony Puszczy Białowieskiej.

DZIEŃ 1

Trasa: Pogorzelce – Białowieża – Topiło – Wiluki – Dubicze Cerkiewne

Dystans ok. 60km

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

Trasa: Dubicze Cerkiewne – Kleszczele – Repczyce – Czeremcha – Grabarka

Dystans ok. 65km


 

Rejsy Jachtami

Relaks na wodzie, to doskonały sposób na wypoczynek i niecodzienna forma spędzania wolnego czasu na łonie natury. Grupa ludzi przebywająca na niewielkiej powierzchni uczy się współdziałania, zorganizowania i egzekwowania przydzielonych obowiązków. Uczestnicy poszukują nieoczywistych rozwiązań i budują relacje między sobą. Żeglowanie odpręża, a swobodna atmosfera otwiera umysł na nowe wyzwania.

Proponujemy Państwu rejsy jachtami ze wstępnym szkoleniem żeglarskim znanymi szlakami wodnymi. W zależności od czasu trwania rejsu i wybranego szlaku odwiedzamy miejsca ciekawe historycznie i przyrodniczo m..in. wyspę Kormoranów, jezioro Święcajty, Kisajno, Mamry, Giżycko, Mamerki – Kwaterę Główną Niemieckich Wojsk Lądowych III Rzeszy, Sztynort i wiele wiele innych…

 
 
 
 
 
 


 

Przejazd czołgiem, podchody, paintball

Dla pasjonatów militariów i głodnych wrażeń proponujemy zwiedzanie kolekcji broni pancernej, przejażdżkę sowieckim czołgiem oraz naukę prowadzenia innych wozów bojowych. Dla tych, co potrzebują więcej aktywności polecamy desant czołgowy, zdobywanie lub ostrzeliwanie ukrytych celów, paintball, rozminowywanie i inne. Szczególną atrakcją jest Strategiczna Gra Paramilitarna ze scenariuszem działań…

 
 
 


Przejdź do paska narzędzi